Kontakt Logo
Strona główna >> Nadruki
Nadruki


Nadruki na koszulkach wykonujemy na profesjonalnym automacie. W zależności od potrzeb używamy różnych rodzajów farb.

Farby wodne

Farby wodnePodstawowym składnikiem farb wodnych są ekologiczne żywice akrylowe lub polybutadienowe. Wybieramy najczęściej tę farbę, kiedy wykonujemy nadruki logo na odzieży. Nadruki takie są odporne na pranie i prasowanie.

Podstawowe zalety farb wodnych to:

  • nadruk charakteryzuje się miękkim chwytem,
  • delikatna matowa powierzchnia nadruku,
  • ekologia człowieka i środowiska.

Farby plastizolowe

Plastizole, to farby, których głównym składnikiem jest drobno zmielone tworzywo sztuczne: polichlorek winylu.

Z tego powodu nadruki na koszulkach mają często powierzchnię o wyglądzie "gumowanym" lub "plastikowym".

  • Takie farby używane są najczęściej w nadrukach typu zdjęcie, dlatego gdyż plasizole pozwalają na druk z wysoką bardzo rozdzielczością.
  • Tymi farbami wykonywane są również efekty specjalne: druk 3D, nadruki błyszczące, transfery.
  • Plastizole wykazują wysoką odporność na pranie, pod warunkiem, że są właściwie utrwalone.
  • Temperatura topnienia polichlorku winylu wynosi 160-170oC, dlatego tkanin i wyrobów nie wolno prasować po stronie nadruku.

Aby zapewnić najwyższą jakość nadruków na koszulkach używamy farb najbardziej znanych firm amerykańskich: Rutland, Willflex i Union Inks.

Sprzęt

Profesjonalni w każdym calu: praca na maszynie, będącej legendą tekstylnego sitodruku pozwala nam na niezawodne i bardzo wydajne wykonywanie nadruków na koszulkach.

Automat do druku na tekstyliachMaszyna ta pozwala nam wykonywać nadruki do 50x65cm, po adaptacji - nawet 60x80cm. Zapewnia wydajność druku na odzieży około 500-600szt./godzinę.

Tunel do utrwalania koszulekBardzo ważną operacją druku na tekstyliach jest utrwalanie farby drukarskiej. Suszarnia tunelowa firmy American M&M opalana gazem o mocy >100kW zapewnia stabilną temperaturę w zakresie do 180C, co jest konieczne do uzyskania trwałego nadruku nawet po wielu praniach.

Automat do pakowania koszulekWyprodukowane koszulki z nadrukiem składamy na automacie do składania i pakowania tekstyliów. Dwie osoby obsługujące tę maszynę mogą w ciągu godziny złożyć i zapakować w foliowe torebki 500-800 koszulek. Maszyna ta składa koszulkę i zgrzewa torebkę foliową.

 


(c) 2010 STRUS - koszulki, nadruki, torby bawełniane